Реставрація і відновлення різьби по дереву


Реставрація і відновлення різьби по дереву на зразках раритетних виробів з дерева (меблів, дверей, вікон), що належать до старовинних стилів, - складна і копітка, а в разі роботи з раритетами ще й дуже відповідальна робота, яка під силу фахівцям - реставраторам-різьб'ярам. Вся складність відновлення цього виду декору в тому, що різьблення, як і мозаїка є авторським задумом. При відновленні бажано зберегти цю своєрідність.

Основні пошкодження різьблення: відколи, тріщини, чи більш значні втрати.

Сколи вирівнюють, приклеюючи на попередньо вирівняну поверхню кусочок деревини тієї ж породи і з тим же напрямком волокон, якому потім надають необхідну форму. Тріщини, вм'ятини закладають шпаклівкою або вставками з тієї ж породи деревини. Втрачені елементи відновлюють за наявності прямих аналогів на тому ж виробі або на іншому з того ж набору меблів.

Найбільш простий випадок відновлення - накладна різьба, наприклад, на рами брам, дверей чи вікон, на спинці або на ніжці стільця, або на підлокотнику крісла.

Матеріал для різьби по дереву повинен бути однорідним, досить в'язкий і попередньо добре висушений, оскільки робота з вирізання відрізняється особливою витонченістю. Для різьби по дереву зазвичай використовують деревину липи та вільхи.

Сьогодні найдавніше мистецтво різьби по дереву знову стає модним. І це не дивно. Адже ніякі штучні матеріали не замінять красу і теплоту натурального дерева.

Різьба